
Toekomstige stamboom kittens: Stamboom
Datum 10-09-2025 | Macchiato Rood/wit | Lungo Zwart | Rosso rood | Cappuccino Rood/wit | |
---|---|---|---|---|---|
Geboortegewicht* | 126 | 112 | 114 | 112 | |
11/9 | 136 | 120 | 128 | 118 | |
12/9 | 144 | 136 | 148 | 140 | |
13/9 | 164 | 156 | 162 | 154 | |
*Groeischema toelichting
Een kitten heeft een geboortegewicht van gemiddeld zo'n 100 gram. Een gezond kitten groeit ongeveer 10% per dag. In de eerste 9 dagen tijd moet dit gewicht verdubbelen. Het kitten moet in 9 dagen dus 100 gram groeien. Dit is ruim 11 gram per dag. In deze face is het kitten erg kwetsbaar omdat belangrijke functies nog onvoldoende ontwikkeld zijn. Het kitten is in deze periode volledig afhankelijk van het moederdier voor oa warmte, voeding en stimulatie van plassen en poepen. Na 20 dagen is het kitten tot 3,5-4 keer het geboortegewicht gegroeid.
Ontwikkeling 1e week (0-1 weken oud)
Wanneer een kitten geboren wordt is het blind en doof. Het kan zich niet zelf voortbewegen en warm houden. Het kitten doet nog niets zelf behalve eten en slapen. Moederpoes helpt de kittens met ontlasten door te likken aan de buik van het kitten. Door dicht tegen de moeder aan te liggen blijft het kitten lekker warm. Het kitten kan al wel ruiken en dat is nuttig omdat het dan zelf de tepels van de moederpoes kan vinden.
13-09-2025


12-09-2025
We hebben een hele goede nacht achter de rug kittens zijn goed gegroeid, ze eet goed eet het liefst de AD, de AD kan zeker geen kwaad volgens onze dierenarts. Het is heel goed voor het hetstel het is energierijk en rijk aan calorieën om de energiebehoefte te leveren die nodig is tijdens herstel. Daarbij geven we per keer 2 schepjes Weiproteïne-eiwit-concentraat wat we gekocht hebben bij de-dierendrogist. Zodra ze wat beter is krijgt ze vers vlees en blikvoeding. Ook staan er kittenbrokken die ze kan eten. Een moederpoes moet kittenbrokken krijgen omdat zij tijdens het zogen een aanzienlijk hogere energie- en voedingsbehoefte heeft dan normaal, tot wel twee tot drie keer zoveel. Kittenbrokken zijn energierijker, bevatten de juiste verhoudingen eiwitten, vitaminen en mineralen, en ondersteunen zo haar herstel, het op peil houden van haar energieniveau en de melkproductie die nodig is voor de groei van de kittens. De weipoeder die we door de AD doen zorgt voor een goede melkproductie. Voor een snel herstel na een operatie , en tijdens de dracht en de lactatie periode; zogende teven/poezen geven meer en betere melk.
Kira even mee naar beneden genomen deze ochtend, ze ziet er al weer een heel stuk beter uit.

Even neuzen met haar vriendin Lola

11-09-2025
14:30 uur Kira is nog erg moe maar wel ondanks alles een hele zorgzame lieve moeder. De kittens doen het goed en zijn tevreden.
Niets raars toen ze uit de narcose kwam hoe suf en verdwaasd ze ook was ze bleef gelijk bij ze en ze mochten ook gelijk weer bij haar drinken. Dat was voor ons een hele zorg minder anders moesten we ze gaan voeden. Dat hebben we eens heel anders gezien. Dus zo blij hoe ze alles zo voor de eerste keer oppakt π«Άπ





07:00 uur we hebben haar weer op de bak gezet en ging plassen, zelf lag ze al bij de waterbak maar verder dan dat ging ze niet. Ze is nog steeds slap. Ze had geen trek dus we hebben haar terug gezet bij de kittens.
04:00 uur ze heeft weer wat gegeten en lag nog bij haar kittens.
Omdat er niet veel rode of combinatie met rood/wit Brits Kortharen zijn heb ik een foto toegevoegd van Bing. Ik heb ooit een nestje gedaan met de overgroot opa van Kira namelijk (Bastet-A-Tet Bingo-Bongo) samen met onze Bella. Zijn roepnaam is Bing en een rood/witte kater heb even de foto van hem toegevoegd dan weten jullie hoe dat er uit komt te zien als ze volwassen zijn.
Eerste foto is Bing de andere voorbeelden van rood en rood/wit
Uiteraard ook een voorbeeld hoe het zwarte poesje zal gaan uitgroeien. We hebben nog nooit rood gehad in onze nestel wel 1 x eerder een zwarte



11-09-2025
02:00 uur ze ging zelf uit de bevalkist om te drinken, ze liep echt nog te zwalken dus hebben haar opgetild en ik de bak gezet om een plas te doen. Even voor 02:00 uur kwam ze de bevalkist weer in om bij haar kroost te gaan liggen (de bevalkist staat aan ons voeteind op een bankje dus kunnen het vanuit ons bed goed in de gaten houden). We hebben haar gelijk weer wat te eten gegeven. Klok weer gezet om 04:00 uur en ze heeft opnieuw AD aangeboden gekregen wat ze heeft gegeten, Kira ziet er al een stuk beter uit.
Het is 00:14 uur ze kreeg het warm, gelukkig ze kan zichzelf nu warm houden dus deken er af wel nog de Snugglesafe Heatpad voor de kleintjes erin gelaten. De kleintjes drinken en zijn stil dus ze heeft gelukkig melk. Ze heeft opnieuw wat AD gehad en ook dat ging goed naar binnen. AD van Hills (is een energierijke voeding en rijk aan calorieën met goed verteerbare eiwitten en vetten om te voldoen aan de verhoogde energiebehoefte tijdens herstel). Het is een soort astronauten voeding. Ze vloeit nog wel maar dat is logisch, normaal zou ze zichzelf uitgebreid wassen maar daar is nu geen energie voer. We zullen haar morgen met wat lauwwarm water wat schoon maken. Voor nu laten we haar met rust.

Tussen 20:00/20:30 uur waren we eindelijk thuis, Kira is nog ver weg maar wel rustig. Ondanks de narcose laat ze de kittens gewoon bij zich drinken. Ze is zo'n ontzettend lieve poes. We zijn zo onwijs trots op haar. We houden haar warm met dekens en een warmtekussen.
Ze heeft bij de dierenarts alles uitgespuugd (misselijk van de narcose) dus mochten haar thuis als ze goed wakker was pas weer een beetje eten geven. Ze heeft anti misselijkheid gekregen en pijnstilling. Rond 23:30 uur hebben we haar een klein beetje AD gegeven met weiproteiïne om aan te sterken en gistocal (dit bestaat uit vitaminen, mineralen en gistbestanddelen, bedoeld om de gezondheid en weerstand van dieren te ondersteunen). Gelukkig wilde ze wat eten en konden we haar ook de antibiotica geven. Om 00:30 krijgt ze weer wat eten. We hopen dat ze morgen zich al weer wat beter voelt. We houden haar vannacht om en om ieder uur in de gaten.


Het is inmiddels 19:00 uur
Kitten nog gereanimeerd maar het mocht niet meer zo zijn. Ze zijn Kira nu aan het dichtnaaien en daarna langzaam laten bijkomen.
Dag zwart mannetje π€, hij is nu een mooi sterretje, rust zacht π«

Inmiddels is het 18:39 uur dat ik dit schrijf we zitten al een tijdje bij de dierenarts (vanaf 16:00 uur) omdat de placenta's er nog steeds niet waren. Ook is er een foto gemaakt er zit nog 1 groot kitten in haar buik. En ook het kitten kwam maar niet, diverse pogingen gedaan met injecties maar het mocht helaas niet zo zijn. Ze is nu onder narcose (keizersnede) om haar van het laatste kitten te bevrijden. Arme Kira ze heeft zo haar best gedaan, mogelijk was het al overleden en krijgt ze het er daarom niet uit (het geeft dan niet mee).




Geheel onverwachts net nadat we met de dierenarts gebeld hebben omdat we nog steeds placenta's missen kwam daar kitten nummer 4 om 14:50 uur. Deze weegt 106 gram ook weer een rood/witte kater. Vrij snel daarna liet 1 placenta los nog 3 te gaan pfff π we hopen zo dat de rest ook komt anders alsnog naar de dierenarts.


We wachten nog op 3 x een placenta ze lijkt klaar maar omdat ze nu slaapt kunnen we de buik niet goed voelen.

Het derde kitten dient zich aan, ondertussen poetsen en eten, ongelofelijk wat een bikkel. Ze doet het maar mooi! Helaas ligt het in stuit en vlies is stuk...het moet er echt nu snel uit anders sterft het. Als het vlies stuk is moet het gaan ademen maar dat lukt niet omdat het nog in de moeder vast zit. We hebben haar nutri-drops gegeven om de weeën sterker te maken. Want er hangen alleen 2 pootjes uit. Toen de twee pootjes eruit waren en een klein deel van het lichaam, hebben we het hoofdje na een paar keer meetrekken met een wee eruit gekregen. Wat een opluchting het ademde een mooie rode kater wat om 13:12 uur met een gewicht van 114 gram is geboren. We missen nu alleen nog 3 placenta's...





Kira doet het zo goed, wat zijn we trots op haar. Ze geeft geen kik. Inmiddels is het tweede kitten om 12:14 uur geboren een gitzwart poesje van 112 gram. We missen nu met dit kitten erbij 2 placenta's.



Ja daar is het eerste kitten het is geboren om 10:20 uur wat was dit zwaar voor Kira maar liefst 126 gram zover we nu kunnen zien een kater in de kleur rood/witHet is belangrijk dat ook alle placenta's meekomen dus altijd tellen, soms en dat was hier ook het geval, was er een kitten geboren maar nog geen placenta. Dus dat wordt wachten.




10-09-2025
Dag 66
09:46 uur
Het is inmiddels 08:45 uur er hangt al een klein vliesje uit. Het is haar eerste keer en het eerste kitten meestal lang op zich wachten. Die moet de baan vrij maken.


Afgelopen nacht/begin ochtend 10 september
Ze is wel wat onrustig sinds 05:30 uur af en toe wat mauwen verder gebeurt er nog weinig.
Sinds 05:45 heeft ze weeën ook is ze haar slijmprop kwijt, de slijmprop is een teken van een naderende bevalling. De slijmprop is een gelatineachtige prop die de baarmoeder beschermt. Als je dit ziet, kan het zijn dat de ontsluiting en geboorte van kittens binnen 24 tot 48 uur beginnen.
Het is 08:12 uur inmiddels ligt ze in de bevalkist, ze is super rustig en doet het tot nu toe heel goed.



Afgelopen nacht (9 september) hebben we weer om de 2 uur gekeken. Uiteraard zal ze wanneer het gaat gebeuren echt wel van zich laten horen, maar we willen het natuurlijk eerder weten dat ze bezig is.